Новини Centrasoft

Персональні дані клієнтів: як працювати з ними правильно

Я даю згоду на обробку моїх персональних даних”, - така графа є практично у кожному медичному (та й не тільки) бланку. Зазвичай пацієнт повинен поставити галочку чи підпис. Цим самим він погоджується, що певна медична установа матиме право використовувати інформацію про нього у певних цілях.

Часто таку графу вставляють у бланки, але ні персонал, ні керівництво точно не розуміє, як можна чи НЕ можна використовувати персональні дані пацієнтів.

У цій статті пояснимо:

  • що таке персональні дані
  • як їх зберігати
  • чим відрізняються персональні дані від бази даних, які використовують для маркетингу
  • як працювати з персональними даними в медицині


Знаючи відповіді на всі ці питання, ви зможете спокійно працювати та не боятися, що отримаєте скаргу чи судовий позов від клієнтів. 

Що таке персональні дані клієнта або пацієнта


У Законі України “Про захист персональних даних” є чітке визначення поняттю. Персональні дані – відомості чи сукупність відомостей за допомогою яких фізична особа може бути ідентифікована.

Тобто, персональними даними може бути будь-яка інформація про особу: її ім’я, вік, місце проживання, ідентифікаційний номер платника податків, інформація у водійських правах тощо. Більше того, до персональних даних також належить інформація про наявність авто, сімейний стан, фінансове становище, дипломи про освіту тощо.


У медичній сфері персональні дані пацієнтів отримуються лікарями з початку знайомства -  від декларації, яку пацієнт підписує з сімейним лікарем. Далі медична установа отримує, зберігає та обробляє всю інформацію та персональні дані, які надходять від пацієнта: стан його здоров’я, історію хвороби, відвідування вузькоспеціалізованих фахівців, курси лікування тощо.

Така інформація може переходити від одного лікаря до іншого. Все це необхідно для того, аби фахівець мав повну картину стану здоров’я пацієнта.

Збір та обробка такої інформації захищається законом. Для того, щоб мати можливість будь-яким чином працювати з персональними даними, вам необхідна згода на обробку персональних даних від пацієнта.

Як зберігати та працювати з персональними данимиПеред тим, як почати роботу з даними ваших пацієнтів, ви повинні знати все про захист персональних даних. Важливо отримати консультацію у юриста, який допоможе вам врегулювати роботу саме вашого бізнесу. Але перш за все ви повинні пам’ятати про лікарську таємницю, яка не дозволяє розголошувати інформацію про стан здоров’я пацієнтів так само, як заборонено розголошувати персональні дані клієнтів, окрім ситуацій, коли це вимагається законом.

Раніше персональні дані зберігали на папері. Сьогодні більшість установ переходять на електронні носії. Саме у хмарному сховищі збереження даних є значно надійнішим та безпечнішим. Адже існують різні рівні доступу до інформації. В той час, коли до паперових носіїв може добратися фактично кожен, отримати інформацію з хмарного сховища може лише її власник та особи, які отримали доступ.

Спеціальна програма для роботи з базою даних пацієнтів вашої клініки може значно спростити роботу з персональними даними та їх збереження. Iconx CRM - це програма, яку розробили за допомогою медичних фахівців. Саме тому серед інструментів є абсолютно все, що потрібно у медичному бізнесі.


Варто зазначити, що збереження персональних даних у цій програмі організовано на найвищому рівні. До кожної з функцій є окремий доступ для кожної уповноваженої особи. Лише власник та довірені особи матимуть змогу переглядати та обробляти захищену інформацію.

Більше про роботу Iconx CRM можна прочитати тут: https://centra-soft.com/medical/ua 

Які дані пацієнтів можна використовувати у маркетингу


Питання використання персональних даних пацієнтів та клієнтів у маркетингу врегульовані недостатньо. Проте є певні правила, якими повинен користуватися кожен власник бізнесу та його маркетолог.

  • для того, аби використовувати дані клієнта у маркетингу, вам необхідно отримати згоду на обробку персональних даних
  • ви повинні проінформувати клієнта та розповісти, яким чином будуть оброблятися його дані
  • для того, аби розсилати клієнту прямі маркетингові повідомлення, ви повинні отримати згоду або дати користувачу можливість відмовитися від отримання таких повідомлень
  • обробляти дані можна тільки на законних підставах, прозоро та справедливо
  • клієнт має право вимагати видалити або відредагувати дані про себе

За умови дотримання цих правил ви можете використовувати дані пацієнтів для формування емейл чи смс розсилок, таргетованої реклами та інших маркетингових повідомлень.

Обов’язково пам’ятайте про захист персональних даних ваших пацієнтів. Не передавай їх третім особам, щоб уникнути непорозумінь.
Новини компанії