Новини Centrasoft

ІТ-аудит: для кого і для чого?

Інформаційні технології прижилися в основі бізнесу, і ключові гравці ринку вже давно усвідомили, що без використання сучасних ІТ-інструментів вони ризикують втратити лідируючі позиції. Зараз успіх компанії визначається не тільки якістю послуг та рівнем продажів, а й ступенем залучення нових технологій. Ця модель працює в обох напрямках: успішні компанії використовують ІТ, а використання ІТ збільшує шанси на успіх. І все було б добре, крім одного - наявність ІТ-інфраструктури, нехай навіть дуже великої та сучасної, нічого не гарантує. Єдина хороша інфраструктура - це та, яка рухає бізнес вперед, не тягне його вниз і висмоктуючи всі ресурси.


ІТ-аудит дозволяє керівництву компанії зрозуміти, що саме не підходить Менеджеру, з чим воно пов’язане і що слід зробити, щоб це виправити. ІТ-аудит забезпечує об’єктивну оцінку поточного стану всіх ІТ-систем, а також допомагає виявити проблемні сфери ІТ-підтримки, що може негативно позначитися на розвитку бізнесу компанії в цілому. 


Аудит ІТ необхідний у різних ситуаціях. Варто звернутися до послуг фахівців у разі зміни персоналу, корпоративної реорганізації, оптимізації ресурсів. Такі послуги можуть також знадобитися при створенні нової комп'ютерної інфраструктури або модернізації існуючої.

Періодична модернізація програмного забезпечення - це не мода, а нагальна потреба. Ефективність взаємодії із зовнішніми учасниками бізнес-процесів (філіями, діловими партнерами, контролюючими органами) залежить від своєчасного оновлення. 

Таким чином, ІТ-аудит спрямований на оптимізацію інформаційної системи підприємства з урахуванням специфіки його діяльності та вимог часу. 


В рамках процедури фахівці можуть виконати ряд певних робіт:

  • Експертна оцінка 

Без цієї процедури важко дати адекватну оцінку інвестиційним рішенням, що стосуються придбання обладнання чи програмного забезпечення. 


  • Технічний аудит ІТ-системи

Він включає збір даних, аналіз, розробку рекомендацій щодо оптимізації роботи певного елемента інфраструктури. 


  • ІТ-аудит бізнес-процесів

Надає можливість аналізу особливостей ІТ та систем, що використовуються в оптимізації. 


  • Комплексний ІТ-аудит

Дозволяє визначити відповідність потреб організації та рівню інформаційних технологій. Тільки після аналізу вимог клієнта можна визначити точний перелік необхідних об'єктів для аудиту

Тому замовнику пропонується заповнити бриф, який включатиме основні цілі процесу та причини його здійснення. Це дозволяє зробити роботу фахівців більш продуктивною і значно скоротити час на її виконання.


Професійна підтримка дозволить: 

  • ефективніше використовувати ресурси; 
  • виявити слабкі місця систем; 
  • мінімізувати бізнес-ризики; 
  • виявити недоліки в плануванні інформаційних систем;

Оцінити розвиток ІТ-бізнесу самостійно дуже важко. Тільки за допомогою експертів ви можете отримати надійні дані та використовувати їх для ефективного розвитку бізнесу.

Про бізнес