Новини Centrasoft

ТОП-6 причин вести облік пацієнтів у клініці

Медичний центр - це також бізнес. А кожен успішний бізнес повинен мати свої певні стовпи, на яких триматиметься абсолютно все. Один з них - клієнтська база. 

У цій статті ми розповімо вам для чого мати та зберігати базу ваших пацієнтів та як з нею працювати. Всього кілька витрачених хвилин на прочитання зможуть перевернути ваше уявлення про ведення медичного бізнесу.

Що таке клієнтська база та чи потрібна вона вашій клініці


У кожній компанії клієнтська база може бути абсолютно різною. У когось це просто імена та номери телефонів покупців, у іншого може бути більш розширена інформація аж до хобі, марки авто чи кількості людей в сім’ї. Клієнтська база - це своєрідна база даних, де зібрана уся необхідна для вас інформація про ваших клієнтів. 

В інтернеті ми знайшли таке визначення:

“Клієнтська база - це дані про покупців, їх характеристики, споживчу поведінку і минулі покупки, зібрані й організовані таким чином, щоб їх можна було швидко витягти для отримання необхідної інформації. Крім даних про існуючих клієнтів, клієнтська база містить відомості про потенційних клієнтів”.
Простіше кажучи - клієнтську базу формують в залежності від потреб компанії. У процесі спілкування та зустрічей ви збираєте інформацію для того, щоб мати змогу потім правильно її використати.

У медичному центрі клієнтська база - це база пацієнтів клініки. Мова йде не лише про номери телефонів та електронну пошту. Це абсолютно уся інформація, яка пов’язана з відвідуванням вашого медичного центру:

  • історія хвороби
  • історія відвідувань
  • результати аналізів
  • курси лікування
  • обстеження
  • інформація про оплату

Це єдина база інформації про пацієнта, яка синхронізована по всіх кабінетах клініки. Тобто, якщо один пацієнт відвідав кілька лікарів у вашій клініці, вся інформація зберігається в його профілі, і будь-який лікар зможе її переглянути.

Чи потрібна спеціальна програма для ведення обліку пацієнтів клініки
Відповідь однозначна - ТАК! Лиш подумайте який це об’єм інформації. Зберігати ці дані на папері або в ексель таблиці - нереально. 

Але перед тим, як ви приймете рішення подбати про ведення клієнтської бази у спеціальній програмі, пропонуємо вам ознайомитися з найпопулярнішими причинами збирати інформацію та працювати з нею.

Отже, як і обіцяли, ділимося: ТОП-6 причин вивчати своїх пацієнтів

ТОП-1: цільова аудиторія рекламиЯкщо ви маєте базу пацієнтів, то переглянувши її навіть неозброєним оком можна приблизно визначити вашу цільову аудиторію та скласти портрет середньостатистичного споживача ваших послуг. 

Якщо вивчити інформацію детальніше та навчитися правильно збирати більше корисної інформації, ви зможете знати не лише основну інформацію, а й такі дані, як вподобання пацієнтів, їхні проблеми, захоплення, де вони часто бувають, куди ходять, чим займаються у вільний час тощо.

Ця інформація допоможе в майбутньому створити більш націлену рекламу та залучити ще більше схожої аудиторії.На перший погляд може здатися, що ця інформація вам не знадобиться, але будьте певні, для того аби залучити нових клієнтів потрібно знати практично все про існуючих.

ТОП-2:електронна історія хвороби


Для того, щоб правильно лікувати теперішню хворобу пацієнта, потрібно мати його анамнез. Чим більше ви знаєте про його минулі хвороби, тим повніша картина сучасного стану його здоров’я у вас є. 

Програми для обліку пацієнтів, такі як Iconx CRM, створені для того, аби ви могли зберігати всю інформацію в одному місці. Історія хвороби, історія лікування, результати аналізів тощо. Все це може спростити вам роботу в майбутньому.

Ще одна корисна річ, яку ви можете робити, маючи цю інформацію, це розсилати електронні листи з повідомлення про профілактику хвороби, або нагадуванням про планове обстеження.

ТОП-3: відгуки пацієнтів про вашу клінікуВи добре знаєте, що сьогодні без відгуків - нікуди. Більшість людей перед тим як прийняти рішення читають відгуки в інтернеті.

Знаючи своїх клієнтів ви зможете зібрати необхідні відгуки ,щоб розмістити їх на сайті чи у соцмережах. 

ТОП-4: заохочення та вітання зі святами


Ваш клієнт точно хоче відчути себе особливим. Лиш уявіть, як приємно він буде вражений, коли отримає смс-привітання від вас з днем народження чи іншим святом! Люди люблять турботу та часто звертають увагу на усі дрібниці. Коли наступного разу він стоятиме перед вибором медичного закладу, він обов’язково згадає про вас.

А ще програма для обліку клієнтів допоможе розіслати смс з повідомленням про акції чи знижки.

ТОП-5: збереження взаємовідносин та воронка продажівПід кінець - найважливіше! Збереження взаємовідносин з вашими пацієнтами - це одна з найбільш значущих причин працювати з клієнтською базою. Вона об’єднує в собі усі вищеперераховані причини, адже і історія хвороби, і вітання зі святами, і знання усієї інформації про пацієнта - це надзвичайно важливо. Все це формує так звану воронку продажів. І саме це впливає на те, чи прийде до вас пацієнт вдруге.

Автоматизація обліку клієнтів допоможе спростити збір інформації та роботу з нею. Спеціальна crm для медичного центру створена фахівцями та за допомогою лікарів, враховує всі побажання медичного персоналу. Окрім формування бази пацієнтів вашої клініки, вона має ще ряд корисних функцій. Ознайомитися з ними можна за цим посиланням: Як 7 інструментів збільшують дохід на 20%

Про бізнес