Новини Centrasoft

Excel vs CRM: всі ЗА та ПРОТИ

Еволюція зробила з мавпи людину. Розвиток інформаційних систем сприяє постійному вдосконаленню специфіки роботи з клієнтами, базами даних, інформацією про товари чи послуги. Еволюція триває. І саме завдяки їй у свій час таблички Excel витіснили з поля бою паперові записи, блокноти і зошити. Саме завдяки еволюції зараз сучасні CRM-системи витісняють екселівські таблиці.

По суті, відповідь очевидна: у нерівній битві функцій CRM давно переміг Excel.

Але як і в кожній життєвій ситуації - будь це розвиток бізнесу, підхід до виховання дітей чи просто спосіб покупки товарів - є люди-консерватори, які впевнено будуть відстоювати думку про те, що все старе - перевірене часом і людьми, а все нове - це марна трата грошей.


Саме для консерваторів ми зібрали усі факти, які вкотре доводять, що сучасні crm для бізнесу надають значно більше можливостей, ніж ексель-таблиці. 

Що таке crm система та для чого вона потрібна


Якщо ви цікавитеся тим, що це за система, то ви вже ступили на крок вперед до прийняття правильного рішення. Адже після того, як ви дочитаєте цю статтю до кінця, ви вже не зможете думати інакше.

Є чітке визначення поняттю crm.  Вікіпедія пояснює це так: управлі́ння відно́синами з кліє́нтами (англ. Customer relationship management (CRM), укр. сі-ар-ем) — поняття, що охоплює концепції, котрі використовуються компаніями для управління взаємовідносинами зі споживачами, включаючи збір, зберігання й аналіз інформації про споживачів, постачальників, партнерів та інформації про взаємовідносини з ними.


Простіше кажучи, Crm система це - сервіс, який допомагає вам управляти та взаємодіяти з колегами, підлеглими, клієнтами та партнерами. Єдина програма замінить вам не лише таблицю excel, а й купу паперової роботи, біганину по кабінетах. А ще мінімізує помилки та забезпечить злагоджену роботу всієї компанії.

Які функції срм для малого бизнеса є найважливішими


Сьогодні на ринку існує чимало різноманітних crm: одні з них спеціалізовані під певний вид бізнесу, інші більш загальні та мають можливість підлаштуватися під будь-яку сферу. 

Варто зауважити, що можлива також індивідуальна розробка такої системи саме для вашої компанії. Все залежить від функцій, які вам можуть знадобитися, від виду бізнесу, від об’ємів роботи тощо.Проте деякі функції будуть спільними для різних crm-систем.

Срм для продаж: вся інформація в один клік


Одна з найбільших переваг срм-системи полягає в тому, що кожен користувач (який має доступ) може знайти інформацію про клієнта в один клік. Ви можете побачити на якому етапі покупки від зараз знаходиться, з яким менеджером працює, зможете послухати записи їх телефонних розмов, побачити клієнтські анкетні дані тощо.

У разі відсутності одного менеджера, роботу з клієнтом може взяти інший, адже вся інформація є завжди під рукою. 

Захист інформації у CRM
Пригадайте роботу в ексель-таблицях: ви заповнюєте таблицю даними, зберігаєте її, відсилаєте колезі, колега вносить свої правки, знов зберігає та пересилає в бухгалтерію, там ще правки і знову пересилки. До вас вернеться зовсім інший документ. Такі взаємодії часто призводять до того, що інформація спотворюється або взагалі втрачається.

Натомість у срм всі працюють в одній системі в режимі онлайн. Завжди видно всі зміни та маніпуляції, а інформація постійно актуальна. Дані не може видалити чи змінити будь-хто. Лише адміністратор, який має доступ може зробити це. 

Срм для колл центра: чи можливе планування завдань
Звісно! Не важливо, для якого бізнесу обираєте срм-систему: медицина, інтернет-магазин, туризм тощо. Управління завданнями - це одна з найпопулярніших функцій практично у будь-якій срм. Ви можете запланувати дзвінок чи зустріч та призначити завдання до певного менеджера. Також в системі видно етап виконання кожної задачі. Спеціальні сповіщення та нагадування не дадуть вам змоги пропустити виконання якогось завдання чи забути про нього. Ваші менеджери все робитимуть у визначені терміни!

Чи можлива інтеграція CRM з іншими сервісамиЦе дуже важливе питання, адже багато компаній працюють з різноманітними сервісами зі звітності, бухгалтеріїї, товарообігу тощо. Все це можна інтегрувати у срм-систему для вашого бізнесу.

Така система роботи дуже зручна, адже вашим співробітникам не доведеться вносити ті ж самі дані у кілька різних файлів. Вони зможуть працювати з однієї системи, а інформація автоматично переноситиметься на інші.

До слова, сучасні crm-системи мають доволі розширені функції. Розробники вдосконалюють та постійно апгрейдять свої програми. Сьогодні знайти те, що підійде вам - це вже не проблема. 


Про бізнес