Новини Centrasoft

Переваги автоматизації складу

Сьогодні запорукою взаємовигідної співпраці з мережами є не тільки назва-бренд, якість продукції та ціна, а й чітка діяльність підприємства з точки зору складської та транспортної логістики. Наприклад, дефіцит, доставка товару з неправильним терміном придатності караються або взагалі не приймаються, що приносить додаткові серйозні фінансові втрати.

Багато факторів, включаючи нових конкурентів, надмірне виробництво в галузі, дедалі вимогливіші покупці, чинять сильний тиск на роздрібну торгівлю, щоб вона працювала продуктивніше, з меншими витратами, впроваджуючи інноваційні технології та зростаючи швидше. В такому кліматі роздрібні продавці дедалі більше намагаються витягти конкурентні переваги звідки це можливо.


Автоматизація складів є одним з найбільш ефективних і правильних способів зменшення витрат, пов’язаних з людським фактором і неправильно побудованою ланцюгом переміщення товарів в цілому.


Автоматизація складу та логістики

Склад та логістика часто вимагають не меншої концентрації уваги та зусиль керівників та власників підприємства, ніж, наприклад, робота головного офісу або відділу маркетингу. У конкурентному середовищі кожна організація повинна ретельно аналізувати та планувати всі свої витрати, встановлювати ефективність не лише внутрішніх процесів, а й будувати компетентні відносини з усіма підрядниками.


Більшість роздрібних торговців добре знають про можливість зменшення внутрішніх витрат, пов’язаних зі складськими операціями, шляхом автоматизації таких процесів, як бронювання продуктів, відвантаження, сортування, зберігання та транспортування.

Автоматизація складу та логістики - один із найкращих способів спростити, пришвидшити та зробити більш ефективною кожну ділову операцію, пов’язану зі складом та логістикою конкретного підприємства.


Сфери застосування рішень

Автоматизована інформаційна система управління складами використовується в широкому діапазоні бізнес-секторів. Це рішення ефективне у торгівлі, включаючи мережі з віддаленими складами, при наданні складських послуг у формі аутсорсингу, 3PL, виробників товарів швидкого користування та будь-якого іншого виробництва. Програми також використовуються для автоматизації підприємств, що спеціалізуються на виробництві харчових продуктів, товарів масового попиту, промислових товарів. Взагалі, впровадження системи бухгалтерського обліку на підприємстві (СБО) доцільно у всіх сферах, де необхідно зберігати, реєструвати та переміщувати одиниці зберігання.


Переваги автоматизації складу

Потенційне зменшення внутрішніх витрат - зазвичай приходить на думку в першу чергу, коли керівники торгових точок замислюються про переваги автоматизації складів, але це не єдина цінність. Автоматизація складів також може стати серйозним вдосконаленням у ширшому ланцюжку поставок і, що ще важливіше, зробити можливим впровадження раніше неможливих і навіть немислимих стратегічних варіантів та отримання стратегічних переваг.

Однією з головних переваг автоматизації складу є скорочення часу циклу прийому товарів на склад, а потім - зі складу. Прискорюючи процеси масового обслуговування, визначення замовлення, відвантаження товарів, транспортування, автоматизацію, можна значно скоротити час від замовлення до доставки. 

Скорочення "часу відгуку", у свою чергу, зменшує запаси, мінімізує відсоток втрат, відповідно може збільшити задоволеність споживачів та лояльність.


Автоматизація допомагає:

 • Відстежувати кількість товару на складі;
 • Відстежувати наявні товари та товари, зарезервовані для замовлення, управляти резервами;
 • Відстежувати динаміку замовлень конкретного контрагента;
 • Розподіляти товари до торгових точок, виходячи з потреб;
 • Своєчасно вести облік товарів у торгових точках;
 • Отримати швидкий доступ до інформації про залишки акцій;
 • Аналізувати результативність та планувати майбутні дії;
 • Моніторинг та аналіз цілей діяльності компанії;

Невдала автоматизація та неправильне, неефективне управління складами та логістикою можуть призвести до значних втрат - як грошових, так і часових - і навіть до втрати ключових клієнтів. Ось чому склад та логістика є одними з найбільш динамічних сфер використання інформаційних технологій, яким рідко приділяють належну увагу.


Які проблеми можна вирішити за допомогою автоматизації складського обліку

 1. Хаос на складі та неможливість зробити правильне замовлення. 
 2. При прийомі замовлень не розуміється пріоритетність замовлень, витрачається багато часу на пошук потрібних товарів, неможливо вчасно виконати партію товару. Немає фактичної інформації про залишки продукції, а тому поповнити запаси неможливо.
 3. Залежність від працівника складу. 
 4. Певний працівник складу знає, де і скільки товару знаходиться на складі, послідовність замовлень. У разі його відсутності / звільнення потрібно багато часу для відновлення нормальної роботи складу.
 5. Прострочені поставки, простої, недовантаження.
 6. Відсутня система пріоритетів та управління чергою вивантаження / завантаження. А це означає незадоволених клієнтів, низьку лояльність.
 7. Неефективне розміщення товару на складі. 
 8. Постійна нестача місця через неможливість раціонально оцінити розміри, умови зберігання, інвентар.
 9. Порушення строків доставки, погіршення відносин з партнерами.
 10. Зупинка складу для інвентаризації. 

Програми управління складом - сучасні рішення, які можна налаштувати або налаштувати індивідуально відповідно до потреб та побажань конкретного клієнта.

Зараз настав час здійснити автоматизацію, оскільки велика кількість факторів, включаючи вартість автоматизації, робить її набагато доступнішою, ніж раніше.

Наша компанія пропонує повнофункціональні рішення для автоматизації управління складами будь-якого формату, розміру та складності у вигляді розробки програмних рішень з подальшими послугами впровадження та обслуговування.


Автоматизація складів - це важливий момент у вдосконаленні Вашого бізнесу!

Про бізнес